Kam po maturitě?

SZŠ Chomutov připravuje pro výkon povolání střední zdravotnické pracovníky. Absolventi školy nacházejí uplatnění ve státních i nestátních zdravotnických a sociálních zařízeních Ústeckého kraje a dalších místech ČR. Zhruba dvě třetiny našich absolventů pokračují ve studiu na vyšších a vysokých školách v různých oborech zejména zdravotnických, humanitních (pedagogika), ekonomických, aj. Zde uvádíme přehled vyšších škol, kam se dá pokračovat.
Informační systém o uplatnění absolventů škol na trhu práce

Vítáme Vás v informačním systému ISA, který Vám nabízí pomoc při hledání vzdělávací a kariérové cesty. Najdete zde nejen nabídku škol a oborů vzdělávání, ale i profesionálně zpracované analýzy o potřebách trhu práce a ukázky reálných pracovních prostředí, které Vám mohou volbu studia usnadnit. Radu zde najdete i tehdy, máte-li vážné studijní problémy nebo Vám dokonce hrozí odchod ze školy.

Na těchto stránkách získáte například informace o tom, co očekávají od absolventů zaměstnavatelé, jaké jsou možnosti uplatnění oboru vzdělání na trhu práce, včetně nezaměstnanosti absolventů, jaké jsou vyhlídky při přechodu na vyšší odborné a vysoké školy i jaké je finanční ohodnocení profesí. Ke stažení jsou k dispozici podrobné analytické studie.

Z mnoha odkazů vybíráme

Zdravotnictví - VOŠ
Zdravotnictví - Bakalářské studium


Projekt studentů vysokých škol pro studenty středních škol.
Víš jak na vysokou? Nech si poradit od vysokoškoláků...

Jak se co nejlépe připravit na přijímačky? Kde sehnat vzorové příklady minulých přijímaček? Která škola a fakulta je pro tebe nejlepší? Jaká je kvalita vyučování a uplatnění? Kde sehnat nejlepší bydlení? Máš ještě další otázky?

Stačí se přihlásit na studijní portál pro vysokoškoláky a středoškoláky, www.primat.cz. Na fóru vybrané školy a fakulty najdeš v sekci "Dotazy středoškoláků" všechny potřebné a zajímavé informace! A pokud je nenajdeš, můžeš se na ně vysokoškoláků zeptat.

Nadále ti bude Primat.cz pomáhat lépe zvládat následující roky na vysoké škole. Poradíme ti, které předměty si zapsat, pomůžeme sehnat potřebné materiály atd.